Wymiana danych między systemami

Łączymy siły przez integracje

BlueVendo zintegrowane jest z wieloma zewnętrznymi systemami obsługującymi kluczowe obszary działalności touroperatora. Często warunkują one sprawną komunikację i wymianę danych między systemami obsługującymi współpracujące firmy.

Integracje zrealizowane w systemie BlueVendo mają na celu poprawę jakości i wydajności działań podejmowanych wewnątrz organizacji oraz tych wynikających ze współpracy z zewnętrznymi dostawcami usług. Umożliwiają one redukowanie pomyłek naturalnie pojawiających się wszędzie tam, gdzie występuje czynnik ludzki. W ten sposób eliminujemy błędy wprowadzania czy kopiowania danych. Zapewniamy że wszystkie informacje są przekazywane na czas. Wraz z poprawą jakości danych redukujemy obłożenie pracowników aby mogli skupić się na rozwoju biznesu, zamiast na wykonaniu rutynowych czynności, które nie wprowadzają żadnej wartości dodanej w firmie.

Integracje w BlueVendo

Ubezpieczenia

 • Integracja umożliwia generowanie i zautomatyzowaną wysyłkę list wykupionych przez klientów ubezpieczeń. Częstotliwość i godzina wysyłki ustalana jest wg potrzeb touroperatora. Automatyczne ustawianie wysyłki list ubezpieczeniowych możliwe jest dla dostawców: AXA, Signal Iduna, Ergo Reiseversicherung AG.
 • W przypadku ubezpieczyciela Tu Europa w systemie przygotowany jest mechanizm generowania list z danymi wymaganymi przez dostawcę.

Lisy pasażerskie

 • Integracja pozwala definiować automatyczną wysyłkę list pasażerskich do kontrahentów przelotów. Parametry takiej wysyłki mogą być ustalane zgodnie z potrzebami touroperatora.
 • Funkcjonalność zintegrowana jest z takimi dostawcami lotów jak: Air Cairo poprzesz GTS , TUI, Rainbow Tours, Bulgarian Air Charter, Corendon.

Systemy CRS

 • BlueVendo daje możliwość udostępniania oferty touroperatora i obsługi sprzedaży realizowanej za pośrednictwem takich systemów jak MerlinX i TOM24. Ceny i dostępne miejsca aktualizowane są w czasie rzeczywistym. Za pośrednictwem systemów multi-agencyjnych można również udostępniać ofertę wielu touroperatorów na stronie internetowej.
 • Zakres integracji z systemem SWISS obejmuje generowanie i automatyczną wysyłkę danych sprzedażowych z BlueVendo, takich jak: listy potwierdzonych i anulowanych kosztowo rezerwacji, listy zajętych miejsc w samolotach, ilość wykupionych PAX’ów  oraz listy przelotów z pulą miejsc.

Płatności online

 • Integracja umożliwia dokonanie płatności w panelu klienta za rezerwacje online, założone przez klienta indywidualnego lub agenta. Płatność za rezerwacje jest automatycznie księgowana w systemie i przypisywana do odpowiedniej rezerwacji. Po otrzymaniu płatności BlueVendo może potwierdzić rezerwację, wystawić fakturę do płatności i przesłać komplet dokumentów do klienta lub agenta.
 • Obsługa płatności online możliwa jest w przypdku takich operatorów: Paybynet, Dotpay, SaferPay z poszerzeniem o metodę płatności Przelewy 24.

Systemy finansowe

 • Integracja zrealizowana jest w zakresie eksportu wystawionych w BlueVendo faktur sprzedażowych, wprowadzanych do systemu faktur prowizyjnych oraz wyciągów bankowych.
 • Zintegrowane systemy to Symfonia i Enova.

Banki

 • Integracja umożliwia automatyczną aktualizację kursu waluty w przypadku gdy kalkulacja ceny ofert opiera się na cenniku zdefiniowanym w obcej walucie EURO lub USD. Kurs pobierany jest m.in. z: Narodowego Banku Polskiego, Narodowego Banku Serbii, ING, Raiffeisen Bank Polska.
 • Obsługę płatności masowych umożliwia opracowany mechanizm generowania i rozpoznawania numerów kont do rezerwacji lub do agentów i potem automatycznego przypisywania przelewów do rezerwacji na podstawie numeru konta (przy rozliczaniu wg. rezerwacji) lub na podstawie opisu przelewu (przy rozliczaniu wg. firmy). Mechanizm stosowany jest przy wyciągach od Raiffeisen, Citi, ING. W przypadku banków Santanderze, ING, MBanku, PKO możliwe jest zastosowanie analizy wyciągu i rozpoznawanie rezerwacji z opisu płatności.

Parking

 • Realizacja integracji z dostawcą miejsc parkingowych Start Parking umożliwia Agentom korzystającym z systemu BlueVendo sprzedaż miejsc parkingowych przy wszystkich istotnych portach lotniczych w Polsce.

GIATA

 • Integracja umożliwia zaczytywanie do systemu danych o hotelach takich jak: opisy, zdjęcia, adres itp.
 • Identyfikacja hotelu realizowana jest w oparciu u unikalny numer GIATA.

BlueVendo jest również dostawcą cieszącej się coraz większą popularnością technologii Dynamicznego Pakietowania. Umożliwia ona zaczytywanie danych z wielu banków hotelowych, integratorów linii lotniczych oraz systemów GDS.

JAKIE KORZYŚCI?

— mniejsze ryzyko po stronie touroperatora
— elastyczna i spersonalizowana oferta
— możliwość oferowania niszowych kierunków

Szczegółowe informacje dotyczące Dynamicznego Pakietowania znajdują się w dedykowanej zakładce.